2009 yılında su ürünleri sektörüne giriş yapmıştır. 2011 yılında 12.500 m2 lik kapalı alan içerisinde 6000 m2 lik en son teknolojiyle donatılmış işleme ve değerlendirme fabrikasını faaliyete geçirmiştir. Aynı zamanda yetiştiricilik yönünü de geliştirerek Malatya, Elazığ Kırklareli ve Tunceli illerinde baraj gölü havzalarında off-shore kafes sistemleri kurarak yetiştiricilik faaliyetlerine devam etmektedir. Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde kuluçkahane tesisisimiz ve Baypa Bayhan Vize / Kırklareli Yavru Alabalık Üretim Tesisi faaliyette olup yavru balık yetiştirilmektedir.

Büyütme tesislerinin %100'ü açık off-shore sistemleri olup, otomatik yemleme sistemleri son teknolojiye sahip ünitelerdir. Deneyimli mühendis, dalgıç ve uzman personelin çalıştığı bu sistemlerde, gerek su altı gerek su üstü kontroller büyük bir dikkat ve özveri ile yapılmaktadır.

   Alima'nın balık işleme fabrikasında müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda; taze soğutulmuş, içi alınmış dondurulmuş, fileto çıkarılmış ve füme balık ürün imalatları yapılmaktadır. AB standartlarındaki paketleme-işleme tesisimizde üretilen tüm ürünler, soğuk zincirin sofralara kadar korunduğunu kayıt altına alan ISO 9001, ISO 22000, BRC, IFS gibi Kalite ve Gıda Belge Standartları ve Global G.A.P.güvencesi ile işlem görür.

   Alima Su Ürünleri hem iç piyasa hem dış piyasada kendini marka haline getirmeyi başarmıştır. İhracat yaptığımız ürünlerimiz gıda güvenliği yönünden müşterilerimizden tam not alarak tüketicilere ulaşmaktadır. Alima dış pazar yelpazesini sürekli genişletmektedir. Ayrıca etkin satış ve pazarlama faaliyetleri ile satış hacmini genişletmeye devam etmektedir.

  Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı hizmette dürüstlük ve kalitedir.” prensibi ile çalışan Alima Su Ürünleri A.Ş sektörün geleceğine yön verecektir.

  Alabalık ihracatında 2016 yılında Doğu Anadolu bölgesinde alabalık ihracatına göre 1. Sırada, Malatya’da tüm ihracat sektörüne göre 3. Sıradadır. 

Sertifikalarımız:

Alima Tanıtım Videosu:

 
Bizden Haberler:
Sosyal projeler kapsamında Alima Su Ürünleri ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. nin sponsor olduğu “ Balık Sağlıktır ” Devamı
Firmamız 2016 yılı Mayıs Ayında ASC Çalışmalarına başlamıştır.2016 yılı mayıs ayı itibarı ile 2017 Nisan tarihleri arasın da Devamı
Firmamız Karakaya Barajın da büyümek te olan 120 Gr lık Alabalık ölümü Ocak 2017 Yılında 1456 Kg dır.
Alima Su Ürünleri A.Ş. personeli Fabrika Konferans Salonunda personel motivasyonu ve izlenebilirlik Seminerine katıldı.    Devamı
Firamamızda çalıştırılmak üzere Bay ve Bayan Su Ürünleri Mühendisliği bölümünden mezun,tercihen 2 yıl tecrübeli Baylarda Askerliğini yapmış Malatya da ikamet edecek Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek personel alınacaktır. Başvuru
Alima Su Ürünleri  26-28 Nisan 2016 tarihinde Brüksel / Belçikada Küresel Deniz pazarı Fuarı'na katıldı.    Devamı
   Personelimiz İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kapsamında sağlık taramasından geçirildi.    Devamı
Alima Su Ürünleri, PTT 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspora Sponsor oldu.      Devamı..
Adresimiz / Fabrika

Alima Su Ürünleri ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. 2. Organize Sanayi Sitesi 2.cad. No:17           Malatya

  • Tel:    0 422 244 01 02
  • Faks: 0 422 244 01 99
  • info@alima.com.tr
  • http://www.alima.com.tr
Vizyonumuz:

Su ürünleri sektöründe, yaptığımız yatırımlarla ülkemizde su ürünleri sektörünün bilinen, tanınan... Devamı

Misyonumuz:

Su ürünlerine yurdumuzun her bir ferdinin ulaşabilmesini sağlamak, balığın... Devamı

c) 2018 Alima Su Ürünleri